1. W rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniu Misyjnym chcemy modlitwą i ofiarą materialną wspierać dzieło misyjne Kościoła. Zwracają się do nas o pomoc Siostry Służebniczki posługujące w Boliwii, które prowadzą tam Dom Dziecka. Dach tego budynku jest zniszczony i przepuszcza wodę w wielu miejscach. Konieczna jest zmiana całego pokrycia dachowego. Ażeby pomóc siostrom misjonarkom, w następną niedzielę – 30 października po Mszach Świętych Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszają na KIERMASZ MISYJNY przed kościołem, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont dachu Domu Dziecka w Tupizie. Gadżety misyjne będą dostępne w przedziale cenowym od 10 do 30 zł. Na stronie internetowej naszej parafii można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat: https://zrzutka.pl/gh5kc4
  1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – św. Jana Pawła II; w czwartek – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w kolejną niedzielę przypada Uroczystość: Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

  2. W sobotę o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.

  3. Każdego dnia o godz. 17.30 - nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.

  5. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodszej i scholi w sobotę o godz. 10.00.

  6. Biuro radia Maryja organizuje pielgrzymkę - Toruń - Licheń - Kalisz w dniach 4 - 5 grudnia br. Wyjazd 3. grudnia o godz. 22.00 spod sanktuarium. Koszt z noclegiem i wyżywieniem - 200zł. Zapisy w zakrystii.

  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”.

  8. Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie polecamy miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych poprzez modlitwę wypominkową. Kartki wypominkowe można zabrać z bocznych ołtarzy pod chórem i z przodu kościoła. Kartki z imionami zmarłych i z zaznaczeniem ulicy można składać na tacę bądź do skrzynki, która będzie wystawiona przed ołtarzem.

  9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

  10. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic Torowej, Dworcowej i Kolejowej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Paderewskiego i Szopena nr 1-20, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Szopena nr 21 do końca i z ul. Głowackiego.