1.  W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek –św. Wincentego a Paulo, kapł., we wtorek – św. Wacława, m., w środę – święto Świętych Archaniołów Michał, Gabriela i Rafała, w czwartek – św. Hieronima, w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. dK., w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 8.30, ks. Wikariusze – w sobotę od godz. 8.30.
 4. Od 1 października (tj. od najbliższego piątku) o godz. 17.30 rozpoczną się nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa poprowadzą wspólnoty parafialne, dzieci i młodzież wg grafiku, który zostanie wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła.
 5. 02 października (sobota) – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Gorzyc. Wyjazd o ok. 8.30 autokarem. Zachęcam Siostry i Braci z Róż Różańcowych do zapisywania się na pielgrzymkę w zakrystii.
 6. W kolejna niedzielę o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.
 8. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. W sobotę o godz. 10.00 – spotkanie oazy młodszej i scholi.
 9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. VI, VII i VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce jest liczenie wiernych uczestniczących w Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
 12. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z ul. Rzeszowskiej bloki 2 i 2A, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 2B, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 4.
 14. Kino „Sokół” w Nisku zaprasza na film: „Wyszyński – Zemsta czy Przebaczenie” 26 i 29 września o godz. 17.00, a także na film „Fatima”, którego projekcja odbędzie się w dniach 1-3 i 6 października o godz. 14.00 i 8-10 i 13 października o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej NCK „Sokół”.
 15. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień modlitw w intencji uchodźców. W naszych modlitwach prośmy nieustannie o zlikwidowanie przyczyn migracji, wojen i niesprawiedliwości społecznej, prześladowań i głodu.