1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, b. dK., we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę – NMP Bolesnej, w czwartek – św. męczenników: Korneliusza pap., i Cypriana b., w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.

  2. We wtorek o godz. 17.00 przy figurze Chrystusa Króla – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., a po niej „Wieczór uwielbienia”, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. W ramach formacji przed bierzmowaniem na tę Mszę św. i adorację zapraszamy kl. VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.

  5. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.

  6. W kolejną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie z rodzicami dzieci kl. III, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii św.

  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” poświęcony bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

  8. Dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację pielgrzymki mężczyzn do naszego Sanktuarium: księżom wikariuszom, siostrom zakonnym, wspólnotom na czele z Bractwem Św. Józefa, i Domowym Kościołem, scholi, służbie liturgicznej, paniom i panom za obsługę pielgrzymów i dostarczone ciasta. Dziękuję Piekarni Rostek za ofiarowane pieczywo i drożdżówki. (Relacja na stronie Gościa Sandomierskiego) 

  9. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

  10. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Wolności, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z Placu Wolności Blok nr 1 i domy jednorodzinne, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. PCK i Rzeszowskiej domy jednorodzinne.

  11. Kościół w Polsce przeżywa dziś uroczystość beatyfikacji sług bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Za ich przyczyną i za wstawiennictwem Św. Józefa, naszego Patrona polecajmy szczególnie sprawy naszej ojczyzny, módlmy się za odpowiedzialnych za środki społecznego przekazu, aby w duchu wierności prawdzie przekazywali rzetelne informacje. W Tygodniu Wychowania polecajmy wszystkich zajmujących się procesem wychowania, aby dbali o integralny rozwój młodych ludzi i pomagali im odkrywać prawdę. „Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy …”