1. Kończy się czas wakacji. Dziękuję księżom, s. Barbarze i osobom świeckim, którzy włączyli się w akcje duszpasterskie w tym czasie. Pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży wzięło udział w „Wakacjach z Bogiem” w Karpaczu, a kilkanaścioro uczestniczyło w rekolekcjach oazowych. W najbliższą środę 1 września dzieci i młodzież wrócą do szkół. Ze względu na to, iż uczniowie rozpoczynają rok szkolny w mniejszych grupach i o różnych godzinach dlatego Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej i szkół średnich zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Możliwość spowiedzi św. będzie we wtorek od godz. 17.00 oraz w pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

  2. Początek września to również czas wznowienia spotkań formacyjnych w grupach parafialnych. Liderów wspólnot proszę o zorganizowanie spotkań w dni, które dotychczas były wyznaczone. W najbliższym tygodniu: w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów. W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie młodzieży oazowej. Dzieci z oazy młodszej i scholi mają spotkania w soboty o godz. 10.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w te wspólnoty formacyjne. Ks. Adrian jest opiekunem oazy młodzieżowej, zaś ks. Jan jest opiekunem ministrantów. Opiekunem oazy młodszej i scholi jest ks. Jan i s. Barbara. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, zaś w sobotę o godz. 17.00 w oratorium spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP. Osoby dorosłe i młodzież zachęcamy do włączenia się w Parafialny Zespół Caritas. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Wznawiamy próby chóru parafialnego. Spotkania chórzystów z p. Organistą będą od września w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej w Oratorium Św. Józefa.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek o godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

  4. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 17.00.

  5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek. Ks. Proboszcz od godz. 8.30, księża wikariusze od godz. 15.00.

  6. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół kościoła.

  7. 4 września (sobota) w Sanktuarium w Sulisławicach odbędzie się Spotkanie Młodych z diecezji sandomierskiej pod hasłem: „Kocham więc jestem”. W programie: Msza św., możliwość skorzystania z sakramentu pokuty; wspólny posiłek, integracja wspólnot, świadectwa osób nawróconych, wieczór uwielbienia. Zachęcamy młodzież do zapisywania się w zakrystii u ks. Adriana. Zapewniamy bezpłatny przejazd.

  1. 11 września (sobota) do naszego sanktuarium Św. Józefa, odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 14.00. W programie: Nabożeństwo do Św. Józefa, konferencja, Msza św. i wspólna agapa przy grillu. W poniedziałek - 30 sierpnia o godz. 18.30 w oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli o przybycie i włączenie się w organizację tej ważnej uroczystości. Jeśli ktoś nie może przybyć jutro, a chciałby w jakiś sposób pomóc to proszę o kontakt w innym czasie osobiście bądź przez telefon.

  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

  3. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

  4. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Żeromskiego i 8 Marca, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego i Legutki, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z Placu Wolności 1, klatki 1,2,3.