1. Zakończył się rok szkolny, a także kolejny rok formacyjny dla wspólnot parafialnych. Składam podziękowanie katechetom – kapłanom, siostrom zakonnym, osobom świeckim za katechizację dzieci i młodzieży oraz formowanie ich w grupach parafialnych. Dziękuje też wszystkim wspólnotom parafialnym za angażowanie się w życie parafialne przez wspólną modlitwę, adoracje, spotkania formacyjne. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku.

 2. W tym czasie w diecezji trwają zmiany personalne księży. Również i w naszej parafii nastąpiła zmiana wikariusza. Ks. Zbigniew Jargieło po 5. latach posługi w naszej parafii otrzymał przeniesienie do parafii p.w. Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim. W imieniu swoim i całej wspólnoty parafialnej pragnę podziękować ks. Zbigniewowi za piękną posługę kapłańską - w kościele, za pracę z dziećmi i młodzieżą w szkole i we wspólnotach parafialnych. Na dalszą posługę życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki NMP – Matki Kapłanów i naszego Patrona – Św. Józefa.

 3. W kolejną niedzielę 4 lipca powitamy w naszej parafii ks. Jana Golca, który 19 czerwca br. otrzymał święcenia kapłańskie i został skierowany do naszej parafii.

 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy następujące wspomnienia: w poniedziałek – Św. Ireneusza, b.m..; we wtorek: Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą obejmiemy Ojca Świętego Franciszka. Taca przeznaczona zostanie na Stolicę Apostolską. W sobotę – Święto Św. Tomasza Ap.

 5. Do środy o godz. 17.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi SHNSPJ.

 7. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

 8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz: w piątek od godz. 8.30 - również chorych, których odwiedzał ks. Zbigniew. Ks. Adrian w sobotę od godz. 8.30.

 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie wspólnoty maryjne.

 10. W kolejną – pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

 11. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

 12. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod sanktuarium 11lipca o godz. 4.00. Koszt 50 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii i pod numerem telefonu, który zamieszczony jest na ogłoszeniach przed kościołem.

 13. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.

 14. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 15. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Kilińskiego, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Kopernika, Krótkiej, Bema i Żurawiej, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców ul. Kościuszki – blok nr 15.