1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek - Święto Nawiedzenia NMP; we wtorek – wspomnienie św. Justyna, m.; w środę – Bł. Męczenników Sadoka i Towarzyszy; w sobotę – św. Bonifacego, b. m.

 2. W najbliższy czwartek, 3 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy przy kościele prosimy mieszkańców następujących ulic: I ołtarz – wierni z ulic: Zasanie, Podsanie, Żurawia, Bema i Krótka; II ołtarz – wierni z ulic: Piłsudskiego, 8 Marca i Żeromskiego; III ołtarz – wierni z ulic: Olszyna, Targowa i Sienkiewicza; IV ołtarz – wierni z ul. Kwiatkowskiego. W celu ustalenia szczegółów proszę o zgłoszenie się do s. Scholastyki – zakrystianki.

 3. Pierwsza rocznica Komunii św. dla dzieci kl. IV odbędzie się w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 9.00. Spowiedź dla tych dzieci, odbędzie się w środę od godz. 17.00. Rodziców tych dzieci prosimy o przygotowanie świątyni – dekorację i porządek.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00, o godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 – nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi SHNSNMP.

 6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz - w piątek od godz. 8.30, księża wikariusze - w sobotę od godz. 8.30.

 7. W kolejną, pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

 8. Dzisiaj i jutro o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, zaś od wtorku zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 9. Młodzież i dzieci zachęcamy do wyjazdów wakacyjnych w ramach Ruchu Światło-Życie. Szczegóły na plakacie poniżej.

 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.

 11. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 12. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia blok 8D kl. 1,2,3,4 oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła we wtorek po Mszy św. wieczornej prosimy rodziców dzieci kl. IV., zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8D kl. 5,6,7,8,9.