1. Wczoraj rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. W związku z tym każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo majowe, które odprawiane jest o godz. 17.30.
 2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 3. W poniedziałek – 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu modlimy się także za polską emigrację.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – Św. Floriana, m., w czwartek – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę – Uroczystość Św. Stanisława B. i M., Głównego Patrona Polski i naszej diecezji.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej „Godzina Święta”, którą poprowadzi SHNSPJ.
 6. W piątek będzie możliwość spowiedzi św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 7. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz – w piątek od godz. 8.30, księża wikariusze w sobotę od godz. 9.30.
 8. W kolejną niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 13.30 – kilkanaścioro dzieci z kl. 3 przystąpi do I Komunii św. Próby odbędą się w środę i piątek po Mszy św. wieczornej, zaś spowiedź św. dla tych dzieci oraz ich rodziców i krewnych odbędzie się w sobotę od godz. 8.30. 
 9. W związku z uroczystością I Komunii św. prosimy rodziców dzieci kl. III o posprzątanie i udekorowanie kościoła w sobotę od godz. 9.30.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i dwumiesięcznik „Miłujcie się”.
 11. Taca z kolejnej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele remontowe. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 12. Dziś po Mszach Św. przed kościołem jest możliwość wsparcia budowy hospicjum stacjonarnego w gminie Jarocin. Zbiórka organizowana jest przez fundację „Bo mogę” i są w nią zaangażowani uczniowie RCEZ w Nisku.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Daszyńskiego, Tysiąclecia – domy jednorodzinne, Fredry i Krasickiego, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła we wtorek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8A kl.: 1,2,3,4.