1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Palmowa to pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym.

3. Od poniedziałku do środy w godz. 17.00 – 18.00 można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

4. W środę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: Ks. Proboszcz od godz. 8.30; ks. Zbigniew od godz. 14.00; ks. Adrian od godz. 15.00. Gdyby ktoś z chorych odwiedzanych przez nas zrezygnował z posługi, prosimy to zgłosić telefonicznie.

5. Od poniedziałku do środy o godz. 18.00 na stronie www.diecezjasandomierska.pl transmitowane będą rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy również do tej formy słuchania słowa Bożego.

6. W Wielki Czwartek będziemy obchodzić pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, w czasie której Pan Jezus ustanowił Sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00, a po niej nastąpi przeniesienie Pana Jezusa Eucharystycznego do ciemnicy, gdzie będzie adoracja do godz. 23.00.

7. W Wielki Piątek – Adoracja rozpocznie się o godz. 6.00. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św., ale nabożeństwo, które składa się z czytania opisu Męki Pańskiej, adoracji krzyża, Komunii św. i przeniesienia Pana Jezusa do grobu, gdzie będzie trwała adoracja do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie.

8. W Wielką sobotę – Adoracja od godz. 6.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 13.00 – co pół godziny. W związku z limitem osób w kościele pokarmy będziemy święcić w kościele i na zewnątrz kościoła. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00.

9. Porządek adoracji na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę dla wiernych z poszczególnych ulic parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00 (bez procesji). Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Odczytany zostanie list Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, a ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby tej uczelni.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

13. Caritas w ramach jałmużny wielkopostnej rozprowadza „Baranki Wielkanocne” z białej czekolady w cenie 5 zł. Są one wyłożone na stoliku pod chórem.

14. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium i na kwiaty do „Bożego Grobu”.

15. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Rzeszowskiej nr 4 i 4A, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w środę po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej – blok nr 4B, zaś w sobotę wieczorem po Mszy św. ok. godz. 20.30 prosimy mieszkańców ul. Rzeszowskiej – blok nr 4C.