1. Dziś w ostatnia niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 udamy się pod figurę Chrystusa Króla obok LO, gdzie na nowo zawierzymy siebie, rodziny, parafię, nasze miasto, Ojczyznę Chrystusowi Królowi Wszechświata.
 2. Dzisiaj w naszej diecezji rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma św. w rodzinach oraz indywidualnie. Zachęcamy też do rozważania słowa Bożego w Kręgu Biblijnym. Chętnych zapraszamy w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej do oratorium.
 3. Jutro w liturgii wspominamy św. Cecylię, dz. i m. – patronkę śpiewu kościelnego, zaś w środę świętych męczenników wietnamskich Andrzeja, kapł. i Towarzyszy.
 4. Przez cały tydzień o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na modlitwę w o uzdrowienie.
 6. W sobotę do naszego sanktuarium przybędą z pielgrzymką grupy o. Pio z całej diecezji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 – modlitwą i konferencją. O godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. O godz. 13.00 – poczęstunek w oratorium i zakończenie koronką do Bożego miłosierdzia.
 7. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
 8. W przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać ceremonię udzielenia stopni ministranckich: kandydata, choralisty, światła i ołtarza. Zapraszamy rodziców, rodzeństwo, dziadków do wspólnej modlitwy, aby ministranci z wiarą i miłością służyli przy ołtarzu Pańskim. Zachęcamy chłopców ze szkoły podstawowej do włączenia się w grupę ministrantów.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „Niedziela”.
 10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8A kl. 5-8 i 8B kl. 1-4, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby poniedziałek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Tysiąclecia 8B kl. 5,6,7, zaś w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8C.

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące wspomnienia: w środę – św. Elżbiety Węgierskiej, z.; w czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dz. m.

 2. W kolejną niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 udamy się pod figurę Chrystusa Króla obok LO, gdzie na nowo zawierzymy siebie, rodziny, parafię i nasze miasto Chrystusowi Królowi Wszechświata. Zapraszamy serdecznie mieszkańców Niska.

 3. W kolejną niedzielę w naszej diecezji rozpoczyna się Tydzień Biblijny, który ma nam jeszcze bardziej uświadomić wartość i moc słowa Bożego w naszym życiu. Jeśli ktoś odczuwa potrzebę rozważania słowa Bożego w grupie, w ramach kręgu biblijnego to zapraszam takie osoby jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do oratorium na spotkanie organizacyjne.

 4. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.

 5. W środę o godz. 18.30 w oratorium spotkanie młodzieży kl. VIII, przygotowującej się do bierzmowania.

 6. W piątek o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Bractwa Św. Józefa, a po niej spotkanie wspólnoty w oratorium.

 7. Dzisiaj przypada Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. zbierane są ofiary na organizację „Kościół w potrzebie”.

 8. Dzisiaj 14 listopada przypada 207. rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego ( 14.XI. 1814) - Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, które posługują w naszej parafii, a w Nisku są obecne od ponad 120 lat. Obraz Błogosławionego znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej. Zachęcamy do modlitwy za jego wstawiennictwem. Pod chórem na stoliku znajdują się obrazki, które można zabrać.

 9. Zapraszamy na ZIMOWISKO 2022, które odbędzie się w dniach od 20 do 26 lutego (od niedzieli do soboty) 2022 r. w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym im. Jana Pawła II w Zakrzowie. W czasie pobytu planowane są wyjazdy do: Wieliczki, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej oraz pobyt w krakowskim Aquaparku . W zależności od warunków pogodowych – planujemy pobyt na świeżym powietrzu (mały stok przy ośrodku i lodowisko w okolicy). Ponieważ mamy do dyspozycji salę gimnastyczną będą także organizowane zajęcia sportowe. Jak zawsze ŁĄCZYMY FORMACJĘ Z REKREACJĄ – będzie codzienna Eucharystia, okazja do rozmów i pogłębienia wiary oraz dużo śpiewu i zabawy. Pierwszeństwo zapisu dajemy dzieciom i młodzieży zaangażowanym w grupach parafialnych. Opiekę duchową nad uczestnikami zimowiska będzie sprawował ks. Jan Golec. Za organizację turnusu odpowiedzialna jest s. Barbara Żydek. Szczegóły programu oraz kadrę przedstawimy w późniejszym czasie. Zapisy u s. Barbary i ks. Jana

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „Niedziela”.

 11. Składam serdeczne podziękowanie mieszkańcom Zasania za wygrabienie i zabranie liści z obejścia kościoła.

 12. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic Krasickiego, Fredry, Tysiąclecia 8A kl. 1-4 i domy jednorodzinne za posprzątanie kościoła w zeszłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Tysiąclecia 8A kl. 5,6,7,8. zaś w sobotę na godz. na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8B kl. 1,2,3,4.

 13. Modlitwa do Św. Józefa…

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek – święto: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w środę: św. Leona Wielkiego, pap.; w czwartek – św. Marcina z Tours, b.; w piątek - św. Jozafata, b. m.; w sobotę – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 2. W czwartek – 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 12.00 w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny oraz złożone kwiaty pod „Tablicą Katyńską” i „Tablicą Żołnierzy AK”.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 - nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 4. W kolejnych dniach listopada na godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Wieczór uwielbienia”, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 6. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja, a po niej spotkanie wspólnoty w oratorium.
 7. W środę o godz. 18.30 w oratorium spotkanie młodzieży kl. VII, przygotowującej się do bierzmowania.
 8. W kolejną niedzielę 14 listopada o godz. 17.00 pod figurą Chrystusa Króla – koronka do miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny.
 9. W najbliższą sobotę – 13 listopada młodzież wraz opiekunami udaje się na pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, aby tam modlić się za dzieci i młodzież prosząc o łaskę wzrastania w czystej miłości. Zbiórka uczestników  o godz. 7.15 na parkingu przed kościołem. Zachęcamy do duchowego przygotowania się poprzez spowiedź świętą.
 10. Biuro radia Maryja organizuje pielgrzymkę - Toruń - Licheń - Kalisz w dniach 4 - 5 grudnia br. Wyjazd 3. grudnia o godz. 22.00 spod sanktuarium. Koszt z noclegiem i wyżywieniem - 200zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego dziękują wszystkim, którzy złożyli swój dar podczas kiermaszu misyjnego w ubiegłą niedzielę. Zebrano kwotę 5 125 zł. Po odliczeniu kosztów sprowadzenia gadżetów misyjnych zebrano kwotę 4 600 zł.. Na stronie internetowej naszej parafii można przeczytać list Przełożonej wikariatu misyjnego oraz obejrzeć film prosto z Boliwii, gdzie dzieci z Domu Dziecka w Tupizie dziękują darczyńcom z Polski. https://www.youtube.com/watch?v=ubm1cWat_Bg
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: 3 Maja, Daszyńskiego i Mickiewicza, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Fredry i Krasickiego, zaś w sobotę na godz. na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8A kl. 1,2,3,4 oraz domy jednorodzinne.
 14. W najbliższą sobotę 13 listopada prosimy mieszkańców Zasania o wygrabienie i zabranie liści z obejścia kościoła.
 15. Modlitwa do św. Józefa…

 

 

 1. Dziś szczególnie dziękujemy Bogu za nasz kościół jako budowlę, w której możemy wspólnie się modlić, słuchać słowa Bożego i przyjmować sakramenty św. Dziękujemy budowniczym tego kościoła i wszystkim ofiarodawcom, którzy dbają o piękny wygląd tej świątyni. Dziękujemy tym, którzy na co dzień sprzątają i dekorują nasz kościół oraz dbają o porządek w otoczeniu świątyni.
 2. W poniedziałek - 1 listopada – Obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele – o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Msza św. w kaplicy cmentarnej na Barcach o godz. 14.00, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych.
 3. 2 listopada w czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
 4. Od 1 listopada od południa do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować za dusze czyśćcowe. Warunki: spowiedź św., Komunia św., Odmówienie modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz w intencjach Ojca Świętego, a także nawiedzenie kościoła i cmentarza. Od 9 – 30 listopada można zyskać odpust cząstkowy.
 5. Od 2 listopada będziemy szczególnie modlić się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy na kartkach wypominkowych wpisywać nazwę ulicy, gdyż będziemy polecać zmarłych według ulic w kolejnych dniach listopada. Program nabożeństw różańcowych za zmarłych w listopadzie wywieszony jest w gablocie. Tak jak w ubiegłych latach kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać do specjalnej skrzynki obok dużej ambony, czy też na tacę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W piątek spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 9. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 8.30, księża Wikariusze - w sobotę od godz. 8.30.
 10. W kolejną niedzielę – o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy szczególnie KŻR.
 11. Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszają dziś po Mszach św. przed kościołem na mały kiermasz misyjny z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie remontu domu dziecka, który Siostry prowadzą w Boliwii.
 12. Biuro radia Maryja organizuje pielgrzymkę - Toruń - Licheń - Kalisz w dniach 4 - 5 grudnia br. Wyjazd 3. grudnia o godz. 22.00 spod sanktuarium. Koszt z noclegiem i wyżywieniem - 200zł. Zapisy w zakrystii.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 14. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Paderewskiego, Szopena i Głowackiego, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby we wtorek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. 3 Maja, zaś w sobotę na godz. na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Mickiewicza i Daszyńskiego.

Różaniec za zmarłych - Wypominki

2 listopada   – ul. Podsanie, Zasanie

3 listopada   – ul. Kilińskiego

4 listopada   – ul. Sandomierska, Kręta

5 listopada   – ul. Kościuszki, Kopernika

6 listopada   – ul. Bema, Krótka, Żurawia

7 listopada   – ul. Wyszyńskiego i zmarli z Kół Różańcowych

8 listopada   – ul. 11 Listopada, Asnyka, Sienkiewicza

9 listopada   – ul. Targowa, Olszyna, Żeromskiego

10 listopada – ul. Kwiatkowskiego

11 listopada – ul. Sportowa, Słowackiego

12 listopada – ul. 8 Marca, Legutki, Piłsudskiego

13 listopada – ul. Wolności, Plac Wolności

14 listopada – ul. Torowa, Dworcowa, Kolejowa,

15 listopada – ul. Rzeszowska 2, 2a

16 listopada – ul. Rzeszowska 4, 4a, 4c

17 listopada – ul. Rzeszowska 2b, 4b

18 listopada – ul. Polna, Gisgesa, PCK

19 listopada – ul. Rzeszowska – domki, 3 Maja, Mickiewicza

20 listopada – ul. Paderewskiego, Szopena, Głowackiego

21 listopada – ul. Daszyńskiego, Fredry, Krasickiego

22 listopada – ul., Tysiąclecia 8a, domki, Przemysłowa

23 listopada – ul. Tysiąclecia 8b

24 listopada – ul. Tysiąclecia 8c

25 listopada – ul. Tysiąclecia 8d

26 listopada – ul. Tysiąclecia 8e

27 listopada – Inne

28 listopada – Inne

29 listopada – Inne

30 listopada – Inne

 

 1. W rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniu Misyjnym chcemy modlitwą i ofiarą materialną wspierać dzieło misyjne Kościoła. Zwracają się do nas o pomoc Siostry Służebniczki posługujące w Boliwii, które prowadzą tam Dom Dziecka. Dach tego budynku jest zniszczony i przepuszcza wodę w wielu miejscach. Konieczna jest zmiana całego pokrycia dachowego. Ażeby pomóc siostrom misjonarkom, w następną niedzielę – 30 października po Mszach Świętych Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszają na KIERMASZ MISYJNY przed kościołem, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont dachu Domu Dziecka w Tupizie. Gadżety misyjne będą dostępne w przedziale cenowym od 10 do 30 zł. Na stronie internetowej naszej parafii można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat: https://zrzutka.pl/gh5kc4
 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – św. Jana Pawła II; w czwartek – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w kolejną niedzielę przypada Uroczystość: Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

 2. W sobotę o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.

 3. Każdego dnia o godz. 17.30 - nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.

 5. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodszej i scholi w sobotę o godz. 10.00.

 6. Biuro radia Maryja organizuje pielgrzymkę - Toruń - Licheń - Kalisz w dniach 4 - 5 grudnia br. Wyjazd 3. grudnia o godz. 22.00 spod sanktuarium. Koszt z noclegiem i wyżywieniem - 200zł. Zapisy w zakrystii.

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”.

 8. Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie polecamy miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych poprzez modlitwę wypominkową. Kartki wypominkowe można zabrać z bocznych ołtarzy pod chórem i z przodu kościoła. Kartki z imionami zmarłych i z zaznaczeniem ulicy można składać na tacę bądź do skrzynki, która będzie wystawiona przed ołtarzem.

 9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 10. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic Torowej, Dworcowej i Kolejowej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Paderewskiego i Szopena nr 1-20, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Szopena nr 21 do końca i z ul. Głowackiego.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – święto Św. Łukasza Ew. W tym dniu naszą modlitwą obejmiemy pracowników Służby Zdrowia, którzy obchodzą swoje patronalne święto; w środę – św. Jana Kantego, kapł.; w piątek – święto, Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.

 2. We wtorek 19 października o godz. 18.00 – Msza św. wotywna o św. Józefie, której będzie przewodniczył ks. dr Michał Grochowina z Sandomierza. Zapraszam do wspólnej modlitwy parafian i gości, a szczególnie proszę o obecność Bractwo Św. Józefa, służbę liturgiczną i scholę.

 3. W kolejną niedzielę rozpoczynamy Tydzień misyjny.

 4. Każdego dnia o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.

 6. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodszej i scholi w sobotę o godz. 10.00.

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”

 8. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 9. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic Rzeszowskiej blok 4C i Polnej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Torowej, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Dworcowej i Kolejowej.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł; w piątek – św. Teresę z Avila, dz. dK;
 2. W sobotę z racji wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej w naszej parafii przypada odpust. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, o godz. 10.30 – suma, na którą zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości, wspólnoty, a zwłaszcza wspólnotę Matek w modlitwie, Bractwo Św. Józefa, służbę liturgiczną. Wieczorem – Msza św. o godz. 18.00.
 3. Każdego dnia o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Wieczór uwielbienia”, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 5. Uczniów klas VI, VII i VIII zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na „Wieczór Uwielbienia” .
 6. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja.
 7. W czwartek o godz. 17.00 przy figurze Chrystusa Króla – koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. W piątek przypada „Dzień Dziecka Utraconego”. Na Mszy św. o godz. 18.00 złożymy naszą szczerą pamięć i modlitwę za dzieci zmarłe przed urodzeniem oraz za te, które przedwcześnie zakończyły bieg życia ziemskiego oraz za ich rodziców o umocnienie wiary i nadziei.
 9. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zapraszają na inscenizację słowno-muzyczną „Nie lękajcie się być świętymi” poświęconą św. Janowi Pawłowi II i bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, która odbędzie się w czwartek – 14 października o godz. 16.30 w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku.
 10. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.
 11. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 12. Dzisiaj z racji XXI „Dzień Papieski” zbierane są ofiary do puszki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która finansuje stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
 14. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 15. Dziękujemy tym mieszkańcom z ul. Rzeszowskiej bloki 4A i 4B, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 4C, zaś w piątek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Polnej i Gisgesa.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek –św. Franciszka z Asyżu, we wtorek – św. Faustyny Kowalskiej, dz., w czwartek – NMP Różańcowej, w piątek – w sobotę – bł. Wincentego Kadłubka, b. – Patrona diecezji.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
 3. Każdego dnia o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa prowadzą wspólnoty parafialne, dzieci i młodzież wg grafiku, który jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła.
 4. Dzisiaj o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.
 6. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. W sobotę o godz. 10.00 – spotkanie oazy młodszej i scholi.
 7. Msza św. z udziałem Rodziny bł. Edmunda - 7. października w czwartek o godz. 18 Spotkanie wspólnoty w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w domu sióstr.
 8. W najbliższą sobotę młodzież i dzieci na czele z ks. Janem i s. Barbarą udadzą się w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę, aby modlić się o ducha wiary w naszych rodzinach. Zachęcamy uczestników do wcześniejszej spowiedzi św. Zbiórka pielgrzymów przed kościołem o godz. 6.00
 9. W kolejną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 – poświęcenie różańców dzieciom kl. III.
 10. Za tydzień będziemy obchodzić XXI „Dzień Papieski”. Jak co roku będą zbierane ofiary do puszki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która finansuje stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
 12. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z ul. Rzeszowskiej bloki 2B i 4, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 4A, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 4B.

 1.  W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek –św. Wincentego a Paulo, kapł., we wtorek – św. Wacława, m., w środę – święto Świętych Archaniołów Michał, Gabriela i Rafała, w czwartek – św. Hieronima, w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. dK., w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 8.30, ks. Wikariusze – w sobotę od godz. 8.30.
 4. Od 1 października (tj. od najbliższego piątku) o godz. 17.30 rozpoczną się nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa poprowadzą wspólnoty parafialne, dzieci i młodzież wg grafiku, który zostanie wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła.
 5. 02 października (sobota) – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Gorzyc. Wyjazd o ok. 8.30 autokarem. Zachęcam Siostry i Braci z Róż Różańcowych do zapisywania się na pielgrzymkę w zakrystii.
 6. W kolejna niedzielę o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.
 8. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. W sobotę o godz. 10.00 – spotkanie oazy młodszej i scholi.
 9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. VI, VII i VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce jest liczenie wiernych uczestniczących w Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
 12. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z ul. Rzeszowskiej bloki 2 i 2A, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 2B, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 4.
 14. Kino „Sokół” w Nisku zaprasza na film: „Wyszyński – Zemsta czy Przebaczenie” 26 i 29 września o godz. 17.00, a także na film „Fatima”, którego projekcja odbędzie się w dniach 1-3 i 6 października o godz. 14.00 i 8-10 i 13 października o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej NCK „Sokół”.
 15. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień modlitw w intencji uchodźców. W naszych modlitwach prośmy nieustannie o zlikwidowanie przyczyn migracji, wojen i niesprawiedliwości społecznej, prześladowań i głodu.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, kapł., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy ., we wtorek – święto św. Mateusza Ap. i Ew., w czwartek – św. Pio z Pietrelciny, kapł.,
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.
 3. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem grupy św. O. Pio.
 4. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. W sobotę o godz. 10.00 – spotkanie oazy młodszej i scholi.
 5. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 6. W kolejną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. VI, VII i VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W kolejną niedzielę o godz. 12.00 – Msza św. jubileuszowa ks. Jerzego Sokołowskiego, który przed laty w naszej parafii odbywał praktykę diakońską .
 8. 02 października (sobota) – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Gorzyc. Wyjazd o ok. 8.30 autokarem. Zachęcam Siostry i Braci z Róż Różańcowych do zapisywania się na pielgrzymkę w zakrystii.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” poświęcony bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.
 10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom z Pl. Wolności oraz z ul. PCK i Rzeszowskiej – domy jednorodzinne, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 2, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok 2A.

  

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, b. dK., we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę – NMP Bolesnej, w czwartek – św. męczenników: Korneliusza pap., i Cypriana b., w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.

 2. We wtorek o godz. 17.00 przy figurze Chrystusa Króla – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., a po niej „Wieczór uwielbienia”, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. W ramach formacji przed bierzmowaniem na tę Mszę św. i adorację zapraszamy kl. VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.

 5. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.

 6. W kolejną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie z rodzicami dzieci kl. III, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii św.

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” poświęcony bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

 8. Dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację pielgrzymki mężczyzn do naszego Sanktuarium: księżom wikariuszom, siostrom zakonnym, wspólnotom na czele z Bractwem Św. Józefa, i Domowym Kościołem, scholi, służbie liturgicznej, paniom i panom za obsługę pielgrzymów i dostarczone ciasta. Dziękuję Piekarni Rostek za ofiarowane pieczywo i drożdżówki. (Relacja na stronie Gościa Sandomierskiego) 

 9. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 10. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Wolności, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z Placu Wolności Blok nr 1 i domy jednorodzinne, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. PCK i Rzeszowskiej domy jednorodzinne.

 11. Kościół w Polsce przeżywa dziś uroczystość beatyfikacji sług bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Za ich przyczyną i za wstawiennictwem Św. Józefa, naszego Patrona polecajmy szczególnie sprawy naszej ojczyzny, módlmy się za odpowiedzialnych za środki społecznego przekazu, aby w duchu wierności prawdzie przekazywali rzetelne informacje. W Tygodniu Wychowania polecajmy wszystkich zajmujących się procesem wychowania, aby dbali o integralny rozwój młodych ludzi i pomagali im odkrywać prawdę. „Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy …”

ZAPRASZAMY NA II DIECEZJALNĄ

PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN

 

do Sanktuarium Św. Józefa, Opiekuna Rodzin w Nisku

w sobotę 11 września 2021 r.

 

Plan spotkania:

 

godz. 10.00 – różaniec,

godz. 10.45 – konferencja prof. Stanisława Sławińskiego,

godz. 11.45 – nowenna do św. Józefa;

godz. 12.00  - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza.

godz.13.00 – wspólna agapa.

 

 1. W środę obchodzimy święto Narodzenia NMP (MB Siewnej).
 2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Spotkanie Wspólnoty - w kolejną niedzielę o godz. 15.00 w Domu Sióstr.
 3. W środę o godz. 18.00 – Msza św. w intencji pielgrzymów Rodziny RM na Jasną Górę.
 4. W czwartek o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Domowego Kościoła.
 5. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższą sobotę 11 września w naszym sanktuarium Św. Józefa, Opiekuna Rodzin będziemy gościć mężczyzn, którzy przybędą wraz z kapłanami w ramach II Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Program godz. 10.00 - Nabożeństwo do Św. Józefa, konferencja, o godz. 12.00 - Msza św., a po niej poczęstunek na placu plebańskim. Zapraszamy również mężczyzn z naszej parafii i całego Niska. Proszę o jak najliczniejszą obecność Bractwa Św. Józefa, służby liturgicznej i scholi.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
 8. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 9. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Piłsudskiego, Legutki i Pl. Wolności 1 - kl. 1,2,3, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Wolności nr 1-40, zaś w piątek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 prosimy mieszkańców z ul. Wolności nr 41 do końca.

 

 1. Kończy się czas wakacji. Dziękuję księżom, s. Barbarze i osobom świeckim, którzy włączyli się w akcje duszpasterskie w tym czasie. Pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży wzięło udział w „Wakacjach z Bogiem” w Karpaczu, a kilkanaścioro uczestniczyło w rekolekcjach oazowych. W najbliższą środę 1 września dzieci i młodzież wrócą do szkół. Ze względu na to, iż uczniowie rozpoczynają rok szkolny w mniejszych grupach i o różnych godzinach dlatego Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej i szkół średnich zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Możliwość spowiedzi św. będzie we wtorek od godz. 17.00 oraz w pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 2. Początek września to również czas wznowienia spotkań formacyjnych w grupach parafialnych. Liderów wspólnot proszę o zorganizowanie spotkań w dni, które dotychczas były wyznaczone. W najbliższym tygodniu: w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów. W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie młodzieży oazowej. Dzieci z oazy młodszej i scholi mają spotkania w soboty o godz. 10.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w te wspólnoty formacyjne. Ks. Adrian jest opiekunem oazy młodzieżowej, zaś ks. Jan jest opiekunem ministrantów. Opiekunem oazy młodszej i scholi jest ks. Jan i s. Barbara. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, zaś w sobotę o godz. 17.00 w oratorium spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP. Osoby dorosłe i młodzież zachęcamy do włączenia się w Parafialny Zespół Caritas. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Wznawiamy próby chóru parafialnego. Spotkania chórzystów z p. Organistą będą od września w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej w Oratorium Św. Józefa.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek o godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

 4. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 17.00.

 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek. Ks. Proboszcz od godz. 8.30, księża wikariusze od godz. 15.00.

 6. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół kościoła.

 7. 4 września (sobota) w Sanktuarium w Sulisławicach odbędzie się Spotkanie Młodych z diecezji sandomierskiej pod hasłem: „Kocham więc jestem”. W programie: Msza św., możliwość skorzystania z sakramentu pokuty; wspólny posiłek, integracja wspólnot, świadectwa osób nawróconych, wieczór uwielbienia. Zachęcamy młodzież do zapisywania się w zakrystii u ks. Adriana. Zapewniamy bezpłatny przejazd.

 1. 11 września (sobota) do naszego sanktuarium Św. Józefa, odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 14.00. W programie: Nabożeństwo do Św. Józefa, konferencja, Msza św. i wspólna agapa przy grillu. W poniedziałek - 30 sierpnia o godz. 18.30 w oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli o przybycie i włączenie się w organizację tej ważnej uroczystości. Jeśli ktoś nie może przybyć jutro, a chciałby w jakiś sposób pomóc to proszę o kontakt w innym czasie osobiście bądź przez telefon.

 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

 3. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 4. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Żeromskiego i 8 Marca, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego i Legutki, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z Placu Wolności 1, klatki 1,2,3.

 1. Zakończył się rok szkolny, a także kolejny rok formacyjny dla wspólnot parafialnych. Składam podziękowanie katechetom – kapłanom, siostrom zakonnym, osobom świeckim za katechizację dzieci i młodzieży oraz formowanie ich w grupach parafialnych. Dziękuje też wszystkim wspólnotom parafialnym za angażowanie się w życie parafialne przez wspólną modlitwę, adoracje, spotkania formacyjne. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku.

 2. W tym czasie w diecezji trwają zmiany personalne księży. Również i w naszej parafii nastąpiła zmiana wikariusza. Ks. Zbigniew Jargieło po 5. latach posługi w naszej parafii otrzymał przeniesienie do parafii p.w. Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim. W imieniu swoim i całej wspólnoty parafialnej pragnę podziękować ks. Zbigniewowi za piękną posługę kapłańską - w kościele, za pracę z dziećmi i młodzieżą w szkole i we wspólnotach parafialnych. Na dalszą posługę życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki NMP – Matki Kapłanów i naszego Patrona – Św. Józefa.

 3. W kolejną niedzielę 4 lipca powitamy w naszej parafii ks. Jana Golca, który 19 czerwca br. otrzymał święcenia kapłańskie i został skierowany do naszej parafii.

 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy następujące wspomnienia: w poniedziałek – Św. Ireneusza, b.m..; we wtorek: Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą obejmiemy Ojca Świętego Franciszka. Taca przeznaczona zostanie na Stolicę Apostolską. W sobotę – Święto Św. Tomasza Ap.

 5. Do środy o godz. 17.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi SHNSPJ.

 7. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

 8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz: w piątek od godz. 8.30 - również chorych, których odwiedzał ks. Zbigniew. Ks. Adrian w sobotę od godz. 8.30.

 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie wspólnoty maryjne.

 10. W kolejną – pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

 11. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

 12. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod sanktuarium 11lipca o godz. 4.00. Koszt 50 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii i pod numerem telefonu, który zamieszczony jest na ogłoszeniach przed kościołem.

 13. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.

 14. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 15. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Kilińskiego, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Kopernika, Krótkiej, Bema i Żurawiej, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców ul. Kościuszki – blok nr 15.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy następujące wspomnienia: w poniedziałek – Św. Alozjego Gonzagi.; w czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 2. W czwartek o godz. 18.00 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół na terenie naszej parafii. Zapraszamy także dyrekcje, nauczycieli i rodziców.

 3. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w środę i czwartek od godz. 17.30.

 4. W sobotę o godz. 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 5. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została zniesiona. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta „nakazane”.

 6. Do końca czerwca o godz. 17.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 7. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

 8. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod sanktuarium 11lipca o godz. 4.00. Koszt 50 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii i pod numerem telefonu, który zamieszczony jest na ogłoszeniach przed kościołem.

 9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.

 10. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia blok 8E kl. 6,7,8,9,10 oraz mieszkańcom ulic: Sandomierskiej i Krętej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Kilińskiego nr 1-30, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców ul. Kilińskiego od nr 31 do końca.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Michała Kozala, b. m.; w czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, z.
 1. Przez cały czerwiec o godz. 17.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
 1. W poniedziałek (14 czerwca) o godz. 17.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia przy figurze Chrystusa Króla.
 1. W najbliższą sobotę w katedrze sandomierskiej pięciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. W naszej modlitwie polecajmy ich jak i Ks. Biskupa, który w tym dniu obchodzi kolejną rocznicę święceń, prosząc dla nich o dar Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej.
 1. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod sanktuarium 11lipca o godz. 4.00. Koszt 50 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii i pod numerem telefonu, który zamieszczony jest na ogłoszeniach przed kościołem.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających do Karpacza odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.30 w Oratorium Św. Józefa.

 2. Dzieci i młodzież mogą skorzystać z rekolekcji wakacyjnych organizowanych w różnym czasie i miejscu przez Ruch Światło-Życie. Szczegóły na plakacie na stronie internetowej parafii.
 1. Dzieci i młodzież ze wspólnot parafialnych: oazy, scholi, ministrantów, kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 na wspólne zakończenie roku formacyjnego przy wspólnej zabawie i grillu.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.
 1. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 1. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia blok 8E kl. 1,2,3,4,5 oraz rodzicom dzieci kl. III, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8E kl. 6,7,8,9,10, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców ul. Sandomierskiej i Krętej.

 

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 2. Przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17.30 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Do czwartku na godz. 17.30 zapraszamy na procesję eucharystyczną. Prosimy szczególnie dzieci kl. III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i dzieci kl. IV, które świętowały rocznicę. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 4. We wtorek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 5. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów, a także patronalne święto Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu Wspólnota poprowadzi adorację przebłagalno-wynagradzającą w godz. 16.00 – 17.00.
 6. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu tj. 12 czerwca przypada 22 rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Sandomierzu.
 7. Msza św. z udziałem Rodziny bł. Edmunda - w poniedziałek o godz. 18.00 Spotkanie wspólnoty w domu Sióstr w następną niedzielę (13 czerwca) o godz. 15.00. Ogłoszenie Matki Generalnej - czytaj poniżej…
 8. W poniedziałek na godz. 17.30 zapraszamy wszystkich ministrantów (począwszy od kl. III) i lektorów. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka.
 9. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia”, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 10. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja, w intencji dziękczynnej: w 50 r. święceń kapłańskich ks. kan. Franciszka Greli.
 11. W kolejną niedzielę podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 – ośmioro dzieci kl. III przystąpi do pierwszej Komunii św. Próby dla tych dzieci odbędą się w środę i piątek po Mszy św. wieczornej, zaś spowiedź św. w sobotę o godz. 8.30.
 12. Młodzież i dzieci zachęcamy do wyjazdów wakacyjnych w ramach Ruchu Światło-Życie. Szczegóły na plakacie na stronie internetowej parafii. Zapisy u księży.
 13. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod sanktuarium 11lipca o godz. 4.00. Koszt 50 zł. Zapisy w biurze RM w każdą środę w godz.17.00 -17.30  i pod numerem telefonu, który zamieszczony jest na ogłoszeniach przed kościołem.
 14. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.
 15. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 16. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia blok 8D kl. 5,6,7,8,9 oraz rodzicom dzieci kl. IV, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8E kl. 1,2,3,4,5,zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy rodziców dzieci kl. III, które przystąpią do I Komunii św.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek - Święto Nawiedzenia NMP; we wtorek – wspomnienie św. Justyna, m.; w środę – Bł. Męczenników Sadoka i Towarzyszy; w sobotę – św. Bonifacego, b. m.

 2. W najbliższy czwartek, 3 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy przy kościele prosimy mieszkańców następujących ulic: I ołtarz – wierni z ulic: Zasanie, Podsanie, Żurawia, Bema i Krótka; II ołtarz – wierni z ulic: Piłsudskiego, 8 Marca i Żeromskiego; III ołtarz – wierni z ulic: Olszyna, Targowa i Sienkiewicza; IV ołtarz – wierni z ul. Kwiatkowskiego. W celu ustalenia szczegółów proszę o zgłoszenie się do s. Scholastyki – zakrystianki.

 3. Pierwsza rocznica Komunii św. dla dzieci kl. IV odbędzie się w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 9.00. Spowiedź dla tych dzieci, odbędzie się w środę od godz. 17.00. Rodziców tych dzieci prosimy o przygotowanie świątyni – dekorację i porządek.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00, o godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 – nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi SHNSNMP.

 6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz - w piątek od godz. 8.30, księża wikariusze - w sobotę od godz. 8.30.

 7. W kolejną, pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

 8. Dzisiaj i jutro o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, zaś od wtorku zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 9. Młodzież i dzieci zachęcamy do wyjazdów wakacyjnych w ramach Ruchu Światło-Życie. Szczegóły na plakacie poniżej.

 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.

 11. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 12. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia blok 8D kl. 1,2,3,4 oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła we wtorek po Mszy św. wieczornej prosimy rodziców dzieci kl. IV., zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8D kl. 5,6,7,8,9.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 6.30., 9.00 i 18.00; w środę – wspomnienie św. Filipa Neri, kapł.; w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana i jednocześnie dzień szczególnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa; w sobotę- wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
 2. W kolejną niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Mari Panny, które odprawiane jest codziennie o godz. 17.30.
 4. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00.
 5. W środę, 26 maja o godz. 18.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży kl. 8. Spowiedź św. przed bierzmowaniem - w poniedziałek i wtorek od godz. 17.30. 
 6. W czwartek  o 18.30 – próba dzieci kl. 3 przed rocznicą pierwszej Komunii św.
 7. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. oraz nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
 8. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.
 9.  „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium. 
 10. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia blok 8B kl. 5,6,7 i 8 C, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła we wtorek po Mszy św. wieczornej prosimy rodziców młodzieży bierzmowanej, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8D kl.: 1,2,3,4.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Mari Panny, które odprawiane jest codziennie o godz. 17.30.
 2. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
 3. W środę – 19 maja o godz. 17.45 – nabożeństwo do Św. Józefa, a po nim Msza Św., której będzie przewodniczył ks. Szymon Brodowski, ojciec duchowny alumnów w WSD w Sandomierzu. Zapraszam szczególnie Bractwo Św. Józefa, służbę liturgiczną i scholę. Msza św. będzie transmitowana przez media diecezjalne (You Tube i Facebook).
 4. W czwartek – 20 maja o godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży kl. 8 oraz próba przed bierzmowaniem.
 5. W sobotę w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Uwielbienie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 6. W kolejną niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie zakończenie Okresu Wielkanocnego. 
 7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się”.
 8.  „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium. 
 9. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia blok 8A kl.: 5,6,7,8 i 8B kl. 1,2,3,4, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8B kl.: 5,6,7, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8C kl.: 1,2,3,4.