31 maja 2008 roku księża: Zbigniew Jargieło i Adrian Kalek przyjęli w bazylice sandomierskiej, z rąk J.E. ks bpa Andrzeja Dzięgi, sakrament kapłaństwa. W 10-tą rocznicę tego wydarzenia, w Sanktuarium św. Józefa, sprawowana była uroczysta Eucharystia dziękczynno- błagalna w intencji młodych jubilatów. Mszy świętej, zamówionej przez wspólnoty parafialne, przewodniczył ks proboszcz Kazimierz Hara w koncelebrze księży: Adriana i Zbigniewa. Uroczystości odbyły się 10 czerwca 2018 r., czyli w niedzielę, na dodatek o godz. 12.00, a zatem czasie, w którym księża: Adrian i Zbigniew, kierują w ciągu roku kazania ze szczególnym przesłaniem do najmłodszych uczestników liturgii.

    O piękno jubileuszowej mszy świętej zadbali licznie zgromadzeni ministranci, natomiast wspaniałą oprawę muzyczną, obok P. organisty Stanisława, stworzyły schole: dziecięca i młodzieżowa.

    Na zakończenie mszy świętej popłynęły szczere życzenia od przedstawicieli grup parafialnych. W imieniu wszystkich wspólnot parafialnych złożyła je P. Bogumiła Toboła, podkreślając wartość daru kapłaństwa jak również wymierny wkład każdego z kapłanów, zaangażowanych w duszpasterstwo naszej parafii. Ponadto swoją wdzięczność, połączoną z życzeniami, wyraziły przedstawiciele wspólnot dziecięcych, młodzieżowych i osób dorosłych. Szczególnie ciepłym akcentem była pieśń o kapłaństwie wyśpiewana przez dziewczynki: Madzię i Oliwkę.

    Za ofiarę mszy świętej, modlitwę i tak piękną uroczystość, wzruszeni księża jubilaci podziękowali księdzu proboszczowi, grupom parafialnym, zrzeszającym dzieci, młodzież i osoby dorosłe oraz całej wspólnocie parafialnej.

Obejrzyj galerię zdjęć.

    700-letnia tradycja kultywowania w Kościele Chrystusowym Uroczystości Bożego Ciała jest szczególnie żywa w polskim środowisku. Świąteczna procesja ulicami miasta jest wielką manifestacją naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa pod postacią białej Hostii; „wielką”, gdyż gromadzi tłumy wiernych.

    Nie inaczej było w Nisku, a jak podkreślało wielu uczestników przemarszu, w tym roku wydarzenie to zgromadziło wyjątkowo wielu wyznawców Chrystusa. Tegoroczny kościelny pochód, który rozpoczął się po mszy św. o godz. 9.00, przeszedł ulicami: Mickiewicza, 3 Maja, Rzeszowską i Wolności.

    Centralnym punktem procesji był niesiony przez kapłanów Najświętszy Sakrament. Chrystus wyszedł ze świątyni na zewnątrz po to, aby min. pokazać się tym, którzy go nie odwiedzają w ogóle lub czynią to bardzo rzadko i powiedzieć im, że ich też kocha i jest również dla nich. Jezus zatrzymywał się przy czterech - pięknie zdobionych – ołtarzach, aby kierować swoje słowo pouczenia.

    W procesji eucharystycznej udział wzięły dziewczynki, przyodziane w śliczne sukienki i posypujące płatki kwiatów; chłopcy, dzwoniący dźwięcznymi dzwoneczkami; przedstawiciele wspólnot parafialnych, niosących chorągwie i feretrony; wierni świeccy i duchowni.

Obejrzyj galerię zdjęć.


    W dniu 25 maja 2018r. odbyła się pielgrzymka dzieci klas trzecich naszej parafii do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

    Pobyt w Krakowie rozpoczęliśmy od Mszy świętej dziękczynnej za dar Pierwszej Komunii Świętej dzieci, prosząc o potrzebne łaski dla nich. Po wspólnej Eucharystii zwiedziliśmy sanktuarium, modląc się również przy grobie św. Faustyny.

    Po południu dotarliśmy do Starego Miasta. Zgodnie z planem wyjazdu zwiedziliśmy najpierw Wzgórze Wawelskie (katedra, Dzwon Zygmunta, groby królewskie, dziedziniec zamku), a następnie przeszliśmy na Rynek Główny (Sukiennice, Kościół Mariacki, pomnik A. Mickiewicza) oraz pod Bramę Floriańską i Barbakan. W pielgrzymce wzięli udział również liczni rodzice jak też wychowawcy klas.

    Po radosnym i pogodnym dniu pełnym wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do Niska.

Obejrzyj galerię zdjęć.

    W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (20 maja 2018r.) dzieci klas czwartych z naszej parafii przeżywały swoją rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Mszy świętej o godz. 12.00 przewodniczył ks. proboszcz Kazimierz Hara. Przez tę uroczystą liturgię dziękowaliśmy za wszelkie łaski, które w przeciągu minionego roku stały się ich udziałem. Liczna grupa czwartoklasistów jest aktywnie zaangażowana w życie parafii we wspólnotach Liturgicznej Służby Ołtarza, Parafialnej Scholi Dziecięcej i Oazie Dzieci Bożych. Życzymy im wszystkim, aby Duch Święty rozbudzał w nich pragnienie częstej Komunii Świętej i ożywiał w ich sercach miłość do Boga i ludzi.

Obejrzyj galerię zdjęć.

    W niedzielę 13 maja na Mszy świętej o godzinie 12.00 miała miejsce w naszym sanktuarium uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Kazimierz Hara, on też wygłosił homilię. Celebracja rozpoczęła się przed świątynią od przywitania dzieci przez ks. proboszcza i prośby skierowanej przez rodziców o udzielenie ich dzieciom sakramentu Eucharystii. Następnie rodzice udzielili swoim dzieciom rodzicielskiego błogosławieństwa. Dzieci czynnie zaangażowały się w swoje święto przez piękny śpiew i aktywne uczestniczenie w liturgii. Na koniec podziękowały Bogu i ludziom, którzy pomogli im przygotować się do tej uroczystości i byli z nimi obecni na Mszy świętej. W tym roku w naszej parafii do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 37 dzieci. Życzymy im, aby Jezus, który zagościł w ich sercach prowadził ich przez całe życie.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Światowy Zjazd Absolwentów KUL

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 2

Wczoraj 6

Ostatni tydzień 13

Ostatni miesiąc 53

Wszystkich 92432

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Copyright © 2012. All Rights Reserved.