22 kwietnia, w IV Niedzielę Wielkanocną, odbył się koncert młodzieżowy pod hasłem: „Nieść chwałę Miłosiernego”. Inicjatywa zrodziła się w „sercu” oazy młodzieżowej, aktywnie działającej przy naszej parafii. Nasza młodzież zaprosiła do współpracy swoich rówieśników z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz, rzecz jasna, Ruchu Światło-Życie, zrzeszonych w innych parafiach. Religijny spektakl osadzony został na fundamencie trzech jubileuszy: „2-20-200”. Pierwszy odnosi się do Światowych Dni Młodzieży, jakie przed dwoma laty odbywały się w naszym kraju; kolejny jubileusz nawiązuje do dwudziestej rocznicy wyniesienia naszej świątyni do godności Sanktuarium św. Józefa; ostatnia rocznica upamiętnia zaś dwustulecie naszej sandomierskiej diecezji.

    Koncert rozpoczął się modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, którą odmówiono i wyśpiewano nie tylko po polsku, ale również w językach ojczystych Włochów, Kanadyjczyków, Francuzów, Hiszpanów. To narodowości, które gościły na sandomierskiej ziemi podczas ŚDM 2016.

    Po modlitwie pojawili się konferansjerzy, którzy serdecznie powitali wszystkich zgromadzonych gości, a następnie swymi komentarzami trafnie interpretowali rozgrywające się wydarzenia.

    Niezwykle pięknie została zrealizowana idea wyśpiewania chwały dla Zmartwychwstałego i Miłosiernego Pana. Muzyczne talenty, pieczołowicie pielęgnowane w młodych sercach, wybrzmiały swą pełnią, wydobywając się z głębi duszy każdego instrumentalisty oraz chórzysty. Wszystkie wykonywane utwory dostarczyły masę niezapomnianych przeżyć.

    Całość występu ubogacona została wypowiedzianym świadectwem chrześcijańskiego życia, przedstawionym przez małżeństwo z Domowego Kościoła, jak również, wykonaną przez młodzież, pantomimą. W przedstawionym mimodramie celnie uchwycono, czyhające na człowieka zagrożenia a także ukazano Jezusa, jako źródło wyzwolenia. Na uwagę zasługuje tu świetna gra aktorska.

    Niebagatelne wrażenie wywarło na słuchaczach pojawienie się młodzieży z Ukrainy oraz „gości” z  Afryki. Młodzi Ukraińcy wykonali przepiękny utwór muzyczny w swoim języku ojczystym. Po tym występie pojawiło się dwoje „murzynków”, z których ten większy uczył wszystkich śpiewu w języku suahili i tańca w afrykańskich rytmach, natomiast ten mniejszy przetestował widownię ze znajomości pieśni religijnych, używając do tego celu keyboard'a. Przypomnijmy, że przedstawiciele Ukrainy i Wybrzeża Kości Słoniowej również gościli podczas ŚDM, przed dwoma laty, w naszej diecezji.

    Na szczególne słowa uznania zasługuje też cała zgromadzona publiczność, która nie ograniczała swojego uczestnictwa wyłącznie do uważnego oglądania i słuchania. Żywiołowe reakcje, zaangażowanie w śpiew i tańce a także obfite brawa, z których ostatnie wybrzmiały w postawie stojącej wydają celującą ocenę całemu audytorium. To również dobitna forma wyrażenia swej wdzięczności za dwu i pół godzinny religijny spektakl, który w perfekcji wykonania zdawał się przerastać nie tylko wyobrażenia zgromadzonej widowni, lecz także samych wykonawców. Swoje słowa uznania, dla tegoż kościelnego przedsięwzięcia, wyraził również ks. Proboszcz.

    Papież Franciszek, podczas wspominanych już Światowych Dni Młodzieży, powiedział: „Kiedy Jezus dotyka serca młodego mężczyzny, czy młodej dziewczyny, to są oni zdolni do naprawdę wielkich dzieł”. Słowa te w idealny sposób zrealizowały się w to niedzielne popołudnie w naszej świątyni.

    Warto nadmienić, iż po zakończonym koncercie, na parafialnym placu, odbyła się wspólna „agapa”. Radosne, przy „grillu”, śpiewy, tańce i zabawy dopełniły poczucia cennych skarbów, jakie płyną z przeżywania czasu w chrześcijańskiej wspólnocie.

    Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji opisanego wyżej Bożego dzieła oraz tym, którzy skorzystali z zaproszenia, składamy, wydobywające się z głębi serca: „Bóg zapłać!”.

 Obejrzyj galerię zdjęć.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.