W Imię Boga wszechmogącego w Trójcy Świętej Jedynego
My, mieszkańcy Ziemi Niżanskiej…
ogłaszamy z mocą, że jedynym Panem naszego miasta, całej Ziemi Niżańskiej, naszych rodzin i każdego z nas jest Jezus Chrystus – Król Chwały, nasz jedyny Zbawiciel i Nauczyciel życia”
- wybrzmiewało podniośle przed dwudziestu laty – 14 lipca 1997 roku – z ust przedstawicieli całej niżańskiej społeczności.

    26 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ku wzniosłej pamięci powyższego wydarzenia, dokonano uroczystego ponowienia Aktu Zawierzenia naszego miasta i jego mieszkańców Chrystusowi – Królowi.

    Godne preludium do przeżywania tegoż Jubileuszu stanowiła wieczorna Adoracja i Uwielbienie Najświętszego Sakramentu w Wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym i jej opiekuna - ks. Zbigniewa.

    Centralne obchody rozpoczęły się mszą świętą niedzielną o godz. 12.00, której przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Proboszcz – dr Kazimierz Hara. Kaznodzieja już na początku swojej homilii wskazał na Chrystologiczny fundament naszego życia, mówiąc:

Dzisiaj chcemy sobie uświadomić że nasze życie zmierza ku Chrystusowi, nasze praktyki religijne, nasze trwanie w Kościele, nasze powołanie i nasza praca.”

    Po zakończonej Eucharystii w ceremonialnym przemarszu wierni wraz z duszpasterzami przeszli pod figurę Jezusa Chrystusa – Zbawiciela Świata i Króla. Na miejscu, w obecności kapłanów, przedstawicieli władz miasta, wspólnot parafialnych oraz pozostałych mieszkańców słowami Aktu Intronizacyjnego ks. Proboszcz ponowił przyjęcie dla miasta i jego obywateli Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla. Wszyscy zgromadzeni wokół Chrystusowej Figury przypieczętowali ten Akt strzelistymi słowami:

Króluj nam Chryste!
Chryste nasz Królu, dziękujemy!
Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Obejrzyj galerię zdjęć.

Światowy Zjazd Absolwentów KUL

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 20

Wczoraj 108

Ostatni tydzień 20

Ostatni miesiąc 1765

Wszystkich 87707

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Copyright © 2012. All Rights Reserved.